با عضویت در کانال ستاد، میتوانید از آخرین فناوری لیزر و فوتونیک مطلع شوید تمایلی ندارم عضویت
اخبار > روش تفجوشی انتخابی با لیزر چیست؟  چاپ        ارسال به دوست

فناوری لیزر؛

روش تفجوشی انتخابی با لیزر چیست؟

روش تفجوشی انتخابی با لیزر sls، یکی از تکنیک‌های ساخت افزایشی است، که توانمندی ویژه‌ای در تولید قطعات با هندسه پیچیده دارد، همچنین این روش از دقت ابعادی مناسب و استحکام مکانیکی بالایی برخوردار است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ این روش قابلیت به‌کارگیری گستره وسیعی از مواد پودری مانند پلیمرهای مهندسی، فلزات، سرامیک‌ها و کامپوزیت‌ها را دارا است. از دیگر ویژگی‌های این فناوری این است که بدون نیاز به قالب و ابزار، محصولات متنوعی ایجاد می‌کند و در حقیقت می‌توان گفت ساخت قطعات با هرگونه پیچیدگی هندسی با تولید یک مکعب یا یک استوانه ازنظر سهولت ساخت برابری می‌کند و حتی هزینه مالی و زمان بیشتری در بر نخواهد داشت.
بر ای‌ای این گزارش، این ویژگی‌ها و همچنین قابلیت پژوهشی بالای این روش باعث شده است تا در محیط‌های پژوهشی و همچنین مراکز تحقیق و توسعه R&D بسیار موردتوجه و استفاده قرار بگیرند.
فناوری تفجوشی انتخابی با لیزر از تجمیع تعدادی از فناوری‌های پیشرفته تشکیل‌شده است. فناوری‌های لیزر، مواد پودری، سیستم‌های ابزار دقیق، تولید گاز فرآیندی و کنترل عددی کامپیوتری CNC باید به‌صورت دقیق و درست در کنار هم کار کنند تا یک ماشین SLS بتواند محصولی باکیفیت ارائه کند.
بر اساس این گزارش؛ ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی؛ به‌منظور توسعه و پیشرفت در حوزه لیزر و فوتونیک در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشغول به کار است.
پایان پیام/32


٠٩:١٣ - شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٥٦٠    /    تعداد نمایش : ٣١٦خروج
نهاد های همکار