با عضویت در کانال ستاد، میتوانید از آخرین فناوری لیزر و فوتونیک مطلع شوید تمایلی ندارم عضویت
اخبار > گامی به‌سوی خودکفایی در لیزرهای پزشکی  چاپ        ارسال به دوست

فناوری لیزر؛

گامی به‌سوی خودکفایی در لیزرهای پزشکییکی از حوزه‌های نسبتاً جدید و پرکاربرد در صنعت تجهیزات پزشکی، دستگاه‌های لیزری است. دستگاه‌های لیزر پزشکی در طیف وسیعی از کاربردهای درمانی شامل زیبایی، تراپی، جراحی و همچنین تشخیص پزشک کاربرد دارند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سهولت درمان، کاهش هزینه و عوارض جانبی از مزایای اکثر لیزرهای پزشکی به شمار می‌رود که آن‌ها را تبدیل به گزینه‌ای مطلوب برای پزشکان و جراحان کرده است. سال‌ها خلاء تولید این نوع دستگاه‌ها در کشور احساس می‌شد، ازاین‌رو گروهی از متخصصین لیزرهای پزشکی که سال‌ها در بخش تحقیقاتی فعالیت داشتند تصمیم به تولید تجاری این دستگاه‌ها گرفتند.

لیزرهای پزشکی

لیزر جراحی سنگ‌شکن کلیه هولمیوم، لیزر جراحی پروستات، لیزر co2 فرکشنال و لیزر تراپی پرتوان ازجمله لیزرهای پزشکی ساخته‌شده توسط محققین در کشور است. تولید لیزرهای پزشکی در داخل کشور علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی برای فارغ‌التحصیلان، ازاین‌جهت حائز اهمیت است که شیوه‌های نوین درمان را در اختیار قشر وسیع‌تری از افراد جامعه قرار داده و در بسیاری از موارد هزینه درمان را کاهش می‌دهد.

چشمه‌های لیزری

طراحی و ساخت انواع چشمه‌های لیزری پالسی و پیوسته از دیگر توانایی‌های شرکت به شمار می‌رود. این لیزرها در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

پایان پیام/32


١٥:٠٨ - يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٧خروج
نهاد های همکار