با عضویت در کانال ستاد، میتوانید از آخرین فناوری لیزر و فوتونیک مطلع شوید تمایلی ندارم عضویت
اخبار > شرکت‌های دانش‌بنیان از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند می‌شوند  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خبر داد:

شرکت‌های دانش‌بنیان از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند می‌شوند

صاحبکار، ارائه خدمات توانمندسازی را یکی از نیازهای اصلی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، خدمات مشاوره و تجاری‌سازی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سید محمد صاحبکار رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، بابیان اینکه این خدمات زمینه لازم را برای رشد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در ابعاد مختلف فراهم می‌کند اظهار کرد: مرکز شرکت‌‎ها و مؤسسات دانش‌بنیان در سال 1396 خدمات متنوعی به‌منظور توانمندسازی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان ارائه کرده است، که برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست‌های پرسش و پاسخ و جلسات رایگان مشاوره حضوری، ازجمله این خدمات است که به‌صورت رایگان به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود.برگزاری 500 جلسه مشاوره کاربردی به شرکت‌های دانش‌بنیانعضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری گفت: آشنایی با قوانین مالیاتی، کار و تجارت، بیمه تأمین اجتماعی، مناقصات، تأمین مالی و جذب سرمایه، حسابداری، مالکیت فکری و مباحث حقوقی قراردادهای تجاری، اصول تیم‌سازی و منابع انسانی، مدیریت فناوری، توسعه کسب‌وکار، طراحی صنعتی، بازاریابی و فروش و تحقیقات بازار از جمله نیازهای اولیه شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر توسعه فناوری و تجاری‌سازی است.

وی افزود: لذا آگاهی و مشاوره توسط خبرگان هر حوزه برای بنگاه‌های اقتصادی لازم و ضروری به نظر می‌رسد که سعی شده است در این زمینه با بهره‌گیری از مشاوران خبره، مشکلات شرکت‌ها رفع و راهنمایی‌های لازم به آن‌ها ارائه شد.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان گفت: در سال 1396 حدود 500 جلسه مشاوره رایگان به صورت حضوری و برای شرکت‌های مستقر در شهرستان‌ها به صورت تلفنی و مجازی ارائه‌شده است.برگزاری 37 دوره‌ی آموزشی و نشست پرسش و پاسخ در سال 1396دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: آموزش نقش غیر قابل انکاری در کیفیت عملکرد و رشد شرکت‌ها دارد، به همین دلیل مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌‎بنیان باهدف حمایت از رشد کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، از حضور مدیران و کارشناسان این شرکت‌ها در دوره‌های آموزشی حمایت کرده است.

صاحبکار افزود: در سال 1396 بیش از 6 هزار نفر ساعت دوره آموزشی با حمایت این مرکز برای شرکت‌های دانش بنیان در تهران و شهرستان‌ها برگزارشده است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری در رابطه با نشست‌های پرسش و پاسخ گفت: 2400 نفر ساعت نشست پرسش و پاسخ تخصصی با موضوعات آشنایی با قوانین و معافیت‌های مالیاتی، گمرکی، بیمه تأمین اجتماعی، نقل‌وانتقال ارزی، قانون کار و منابع انسانی، که بعضی از آن‌ها با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کشور بوده، در سال 1396 ارائه‌شده است.

صاحبکار در این رابطه افزود: در این نشست‌ها که بیش از 600 نفر از مدیران و کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان حضورداشته‌اند، علاوه بر آشنایی با قوانین، چالش‌های پیش روی شرکت‌ها مطرح و در مورد آن‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در رابطه با نحوه استفاده شرکت‌ها از این خدمات گفت: شرکت‌ها برای استفاده از خدمات توانمندسازی و تجاری‌سازی می­توانند از طریق سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.Daneshbonyan.ir مراجعه کنند.

پایان پیام/32


١٠:١٢ - يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤١٧٥    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج
نهاد های همکار