با عضویت در کانال ستاد، میتوانید از آخرین فناوری لیزر و فوتونیک مطلع شوید تمایلی ندارم عضویت
اخبار > توپ هوشمند با قابلیت فیلمبرداری از دنیای حیوانات ساخته شد  چاپ        ارسال به دوست

در دنیای لیزر؛

توپ هوشمند با قابلیت فیلمبرداری از دنیای حیوانات ساخته شد

عمولا دوربین‌های متعددی برای فیلمبرداری از طبیعت ساخته شده‌اند، اما دوربین توپی جدید برای تصویر برداری از دنیای حیوانات از هر نظر بی نظیر است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در اکثر دوربین‌های مخصوص فیلمبرداری طبیعت از چند لنز زاویه گسترده برای خلق تصویر 360 درجه استفاده می‌شود.در این روش تصاویر ضبط شده توسط لنزهای مختلف در پردازشگر به یک تصویر واحد و گسترده تبدیل می‌شوند.

بر اساس این گزارش، دوربین جدید 360fly از نظر فناوری تولید تصاویر با زاویه بسیار گسترده یا 360 درجه در نوع خود بی‌همتا است، در این دوربین به جای استفاده از چند لنز از یک لنز با زاویه بسیار باز استفاده شده است . این لنز پیشرفته قابلیت ذخیره تصاویر در همه زوایا و با تمام جزئیات را دارا است.

لنز مورد استفاده در این دوربین از نوع 61 میلیمتری است و در بدنه دوربین تنها یک دکمه برای آغاز فیلمبردای وجود دارد، همچنین در این دوربین از هیچگونه کابل یا شارژری استفاده نمی‌شود.

تنها راه انتقال اطلاعات از دوربین به رایانه استفاده از رابط مغناطیسی مخصوص دوربین است. با رابط مغناطیسی همچنین می‌توان باتری دوربین را نیز شارژ کرد.

بر اساس این گزارش، ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی، با رویکرد شکل‌دهی به بازار لیزر، جهت‌دهی به سامانه‌ای از عرضه‌کنندگان و همچنین تأمین و تخصیص منابع و مشروعیت بخشی به فناوری لیزر فوتونیک و ساختارهای میکرونی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشغول به کار است.


١١:٢٨ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٨١٩    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
خدمات الکترونیک
نهاد های همکار