با عضویت در کانال ستاد، میتوانید از آخرین فناوری لیزر و فوتونیک مطلع شوید تمایلی ندارم عضویت
اخبار > پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی برای توسعه علم فوتونیک و لیزر تجهیز می‌شوند  چاپ        ارسال به دوست

ذبیحی در کنفرانس فوتونیک خبر داد؛

پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی برای توسعه علم فوتونیک و لیزر تجهیز می‌شوند

دبیر ستاد توسعه فناوری لیزر و فوتونیک در افتتاحیه بیست و سومین کنفرانس لیزر فوتونیک ایران از تجهیز پژوهش سراهای دانش‌آموزی کشور در راستای ترویج علم لیزر و فوتونیک و آگاهی بیشتر در این حوزه خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدصادق ذبیحی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی، در افتتاحیه بیست و سیمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران و نهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران پس از معرفی اهداف این ستاد و معاونت علمی، بیان کرد: این ستاد در نظر دارد تا در راستای ترویج لیزر و فوتونیک همکاری‌ای را با آموزش‌وپرورش کشور صورت دهد.

وی توضیح داد: مسئله‌ای که در این کشور وجود دارد این است که مردم با حوزه لیزر و فوتونیک آشنایی کافی ندارند، به‌طوری‌که هر دستاوردی که از نظر آنها نو و قابل توجه است و از طریقه فعالیت و ساخت آن مطلع نیستند به لیزر مرتبط می‌دانند.

ذبیحی ادامه داد : با همین جهت تصمیم گرفتیم تا با استفاده از پتانسیل آموزش‌وپرورش کشور پژوهش سراهایی که در استان‌های مختلف کشور هستند را در حوزه لیزر و فوتونیک تجهیز کنیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی بیان کرد: با تجهیز پژوهش سراهای آموزش‌وپرورش از ابزارآلات حوزه لیزر و فوتونیک می‌توان کنجکاوی دانش آموزان را در این حوزه پاسخگو باشیم و جاذبه ایجاد کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند.

وی گفت: در حال حاضر مقدمات تجهیز سازی پژوهش سراهای آموزش‌وپرورش صورت گرفته و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه لیزر و فوتونیک را در پژوهش سراها توسعه دهیم.

ذبیحی خاطر نشان کرد: ایران به یک جهش در عرصه لیزر و فوتونیک نیاز دارد تا بتوان تحقیقات دانشگاهی را به صنعت و منتقل نیازهای جامعه را مرتفع کرد.

محمدآقا بلوری زاده، دبیر علمی بیست و سومین کنفرانس اپتیک و فوتونیک از 349 مقاله رسیده به این کنفرانس خبر داد و گفت: 272 مقاله در این کنفرانس پذیرفته شد. 78 مقاله در بخش شفاهی، 200 مقاله پوستر و 71نقاله نیز مردود اعلام شدند که 196داور این مقالات را داوری کردند.

پنل پرسش و پاسخ با جامعه فوتونیک توسط ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی در این رویداد برگزار خواهد شد.

بیست و سومین کنفرانس اُپتیک و فوتونیک و نهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 12 تا 14 بهمن‌ماه 95 در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار می‌شود.


١٤:٠٨ - چهارشنبه ١٢ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢١٢٥٢    /    تعداد نمایش : ٦٠٠خروج
نهاد های همکار