سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 27 دی 1399
  • 99/09/12 - 13:48
  • 217
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

30 استاندارد دارویی جدید رونمایی می‌شود

استاندارد دارویی یکی از حساس‌ترین مواردی است که در تولید دارو مورد توجه است و تدوین استانداردهای دقیق آن یک ضرورت ملی است.

ایران یکی از کشورهای پیشرو در حوزه تولید دارو و تامین این نیاز حیاتی در منطقه است. البته جایگاه ایران در دنیا هم قابل توجه است. اما صرف تولید دارو مهم نیست بلکه برای جهانی شدن این صنعت باید تلاش کنیم داروهای تولیدی خود را منطبق با استانداردهای ملی و بین‌المللی عرضه کنیم.

تدوین 30 استاندارد جدید در حوزه تولیدات دارویی یکی از همین اقدامات است که با تلاش ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر نهادهای مرتبط با این حوزه در حال انجام است و تا پایان سال محقق می‌شود.

در حال حاضر نام ایران با تولید 22 داروی زیستی در میان 5 کشور نخست تولیدکننده این محصولات در آسیا ثبت و ضبط شده، افتخاری که با تلاش زیست‌بوم فناوری و نوآوری به ثمر نشسته است. این اقدامات با ایجاد شتاب‌دهنده‌ها سرعت گرفته و ایران را به عنوان کشوری صاحب فناوری به دنیا معرفی کرده است.

به گفته مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اولویت‌های ستاد در طی این سال‌ها رونق دادن به تولید داروهای زیستی است. داروهایی با فناوری پیچیده که ایران را به رقیبی برای دیگر کشورها بدل کرده است.

وی همچنین بیان کرد: سرآمدان علمی کشور در حوزه تولید داروهای زیستی تلاشی مضاعف دارند و تا پایان سال 30 استاندارد دارویی جدید تدوین می‌شود تا به داروسازان ابلاغ شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 71340

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت