سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 27 دی 1399
  • 99/09/12 - 08:09
  • 271
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

حرکت به سوی داشتن شهری هوشمند؛ دستاوردها به نمایش درآمد

نمایشگاه مجازی شهر هوشمند دستاوردهای ملی و بین‌المللی این حوزه فناورانه را به اشتراک می‌گذارد و فضایی برای ارتباط بین فعالان این حوزه فراهم می‌کند.

صنعت نمایشگاهی کشور به عنوان ویترین و ابزار معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و باید از این ظرفیت به نفع توسعه صادرات، تبادل فناوری و دانش روز بهره برد. در شرایط تحریم، نقش نمایشگاه‌ها بیش از هر زمان دیگری نمود می‌کند.

دومین نمایشگاه بین‌المللی مجازی شهر هوشمند Smart City Expo 2020 به عنوان جامع‌ترین نمایشگاه مدرن و متناسب با شرایط روز ایران در حوزه شهر هوشمند است که با مشارکت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری است.

وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان‌ها، اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و نهادهای مرتبط از جمله حامیان برگزاری این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه کار خود را از 9 آذر ماه آغاز کرده است و تا امروز با هدف آشنایی با نوآوری‌های روز دنیا در حوزه شهر هوشمند در حال برگزاری است و فرصت مناسبی برای ارائه تولیدات و خدمات ارائه شده توسط فعالان این حوزه است.

بهبود کیفیت زندگی شهری و روستایی، توسعه بازار شهر هوشمند، ارائه آخرین دستاوردهای فناوری روز در حوزه شهرهای هوشمند، آشنایی با مفاهیم جدید در سازه، طراحی و شهر هوشمند، برقراری ارتباط بیشتر بین نهادهای علمی و اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه شهر هوشمند، بررسی مشکلات ساخت و سازهای کشور و ارائه راهکارهای علمی، بررسی مسئله انرژی و آب و ارائه راه حل های مناسب در جهت توسعه عمرانی و شهری و غیره از دیگر اهداف تعریف شده برای این نمایشگاه است.

نمایشگاه‌های آنلاین می‌توانند بهترین انتخاب برای ورود به بازارهای داخلی و بین‌المللی برای شرکت‌های نوپایی باشد که قصد دارند محصولات، خدمات و توانمندی‌های خود را ارائه کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://ictc.isti.ir/ مراجعه کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 71327
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت